Site Overlay

Restauracja

Restauracja “Pierogarnia u Dzika” jest pierwszą w Polsce pierogarnia powstałą w 2001 roku. Jest ona zwieńczeniem rodzinnych tradycji związanych z polską kuchnią.

Głównym miejscem gdzie spotykają się smakosze pierogów oraz zwolenicy wyśmienitych dań mięsnych i rybnych jest nasza restauracja usytuowana w uroczej zabytkowej kamienicy w samym centrum Gdańskiej Starówki.

Oprócz wykwintnej kuchni charakteryzuje nas miła, rodzina atmosfera, a szef kuchni zaprasza na specjalność restauracji jaką jest aż 21 gatunków pierogów. Polecamy Piecuchy (są to pierogi z ciasta drożdżowego prosto z pieca) z różnymi farszami, od wytrawnych po słodkie.

Tajemnicą niepowtarzalności naszych pierogów są ściśle przestrzegane proporcje i świeżość składników farszu oraz ręcznie ugniatane i formowane ciasto, którego przepis i sposób wytwarzania sięga czasów naszych pradziadów.

Od 13 lat organizujemy Świeto Pierogów w Gdańsku. Impreza ta wpisała się w coroczną tradycję naszej restauracji i miasta. Ulepiliśmy największego pieroga na świecie wpisując się tym samym do Księgi rekordów Guinnesa.

Dla tych, którzy mają ochotę na dania mięsne szczególnie polecamy polędwiczki w sosie ze świeżymi kurkami, natomiast jeżeli jesteś smakoszem ryb, koniecznie spróbuj świeżego pstrąga smażonego z masłem migdałowym. Szczycimy sie również wykonywaniem kompleksowych usług cateringowych, nad którymi czuwają wyszkoleni managerowie z branży hotelarsko – gastronomicznej.